Bajkowa ląka

ul. Wołogoska 5

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA II EDYCJA

plakatdrugaedycja

Od marca do czerwca 2019 roku bierzemy udział w II edycji Międzynarodowego Programu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” . Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Autorem i koordynatorem jest Ludmiła Fabiszewska –nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim.

Cele:

• kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej
  • rozwijanie u dzieci zainteresowań symbolami narodowymi
  • poznanie historii, tradycji, architektury, przyrody swojego regionu (dostrzeganie piękna ojczystego miejsca)
  • budzenie poczucia więzi z najbliższym otoczeniem – rodzina, przedszkole, miejscowość
  • przybliżenie sylwetki wybranych bohaterów narodowych (z kraju i swojego regionu)
  • uwrażliwienie na piękno języka polskiego i zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną
  • poznanie legend i baśni polskich
  • dostrzeganie piękna i wartości sztuki oraz dorobku polskiej nauki i kultury
  • okazywanie szacunku członkom rodziny, osobom z bliskiego otoczenia; poprawne, pozytywnie nacechowane relacje z drugim człowiekiem
  • kształtowanie u dzieci świadomości posiadania własnych praw - znajomości swojej wartości jako człowieka i jako jednostka "wiem kim jestem"
  • kształtowanie umiejętności opanowania i przezwyciężania złości i agresji